Dolazak hladnijih i kišnih dana stvara probleme sa sušenjem odjeće svima koji nemaju sušilicu. Prevedeno to znači da se rublje u stanu i/ili kući suši puno dulje, da se stvara kondenzacija i da dom miriše po rublju. Kako biste si olakšali život tijekom zimskih mjeseci isprobajte ove trikove koji, provjereno, djeluju.
Da bi perilica bolje oprala, ali i ocijedila rublje pokušajte smanjiti količinu odjeće. Manje odjeće znači manje posla kasnije jer odjeća neće biti jako zgužvana i definitivno će iz perilice izaći suša nego ako radi punim kapacitetom ili čak i iznad njega.
Nabavite veliki i praktični stalak za rublje koji će vam omogućiti da rasprostrete odjeću bez naguravanja. Tako složeno rublje brže će se osušiti nego ono nagurano na "sušilnik". Danas na tržištu postoje stalci koji imaju grijane držače pa ne bi bilo loše razmisliti i o toj opciji, posebno ako perete puno rublja.
Veće komade rublja, poput ručnika i posteljine obavezno stavite barem kratko na svježi zrak - na balkon, terasu ili prozor kako bi se barem isparili na otvorenom. Nemate li natkriven prostor bilo bi idealno da s takvim koamdima "gađate" dane kad ne pada kiša.
Kao što smo već rekli, tijekom sušenja odjeće u zatvorenom prostoru dolazi do kondenzacije, odnosno stvaranja vlage koja može izazvati čak i pojavu plijesni. Da biste to izbjegli, pametno je investirati u odvlaživač zraka.
Ako ste sve od navedenog isprobali i niste uspijeli ubrzati sušenje rublja u zatvorenom prostoru možda je vrijeme da razmislite o kupnji sušilice rublja.