Imate li dotrajalu kupaonicu, a kompletna adaptacija ne dolazi u obzir evo malih trikova koji će joj osvježiti izgled. Sve ove "zahvate" odraditi možete sami, i to u jednom danu.
1. Razbijte monotoniju
Ako vam je kupaonica od poda do stropa "obučena" u pločice, pokušajte skinuti nekoliko gornjih redova i zamijenite ih nekom atraktivnom bojom. Ako su pločice bijele, pokušajte s nekom hrabrijom bojom, žuta, plava, smeđa i ljubičasta će biti dobar izbor. Ako imate jako malu kupanicu odaberite nježnu, pastelnu svijetlo-zelenu ili, ako volite neutralne tonove, boju pijeska. Ako imate mogućnosti, dodajte niše, poslužit će kao police, uštedjet će prostor, a izgledat će vrlo atraktivno.
2. Jedan komad koji čini razliku
Drugi pak trik koji će kupaonicu učiniti modernijom dodavanje je dekorativnih ljestava koje, osim što igraju estetku ulogu, imaju i onu funkcionalnu - kao odlagalište ručnika. Najpopularnije su one drvene, a dolaze u gotovo svim nijansama uključujući bijelu.
3. Trik s ogledalom
Što je veća površina ogledala to se prostor doima većim. Dizajneri interijera za manje kupaonice savjetuju "oblačenje" dijela zida u ogledalo od poda do stropa ili od stropa do umivaonika, kade...Na taj način prostor će djelovati veće i bit će moderniji.
4. Namještaj na nogicama
Preporuka je u kuapnici držati minimalno namještaja, a taj koji imate neka bude "lebdeći", odnosno ugradbeni, odnosno na nogicama. Prostor neće izgledati zagušeno, a i puno je lakše čistiti pod.
5. Dodajte biljke
Postoje biljke koje vole biti u kupaonici, iako je to mjesto u domu na koje ćemo ih rijetko postaviti. Najčešće zato što smatramo kako ondje, zbog nedostatka svjetla, neće uspjeti. I kada uopće nemamo izvor prirodne svjetlosti u kupanici, neke biljke možemo uzgojiti bez većih problema. Štoviše, odgovarat će im takvi uvjeti. Osim toga, biljke u kupaonicu unose svježinu i nov su estetski moment. I sa samo jednom teglom kupaonica će izgledati drukčije. Možete ih staviti na pod, uz umivaonik i prozorsku dasku, pored kade ili pak objesiti na zid ili strop. Ako cvijeće nije na podu, najbolje je koristiti posude koje nisu lomljive. Košare, drvo i plastika najbolje su rješenje. Ako je riječ o većem prostoru s puno prirodnog svjetla, onda se odlučite za azaleju, orhideju ili gardeniju. Aglaonemi će pak odgovarati vlažni prostori i malo svjetla. Zalijevajte je s malo mlake vode jednom tjedno.