Nismo uvijek u prilici mijenjati boje zidova ili kupiti novi namještaj, a naš dom ipak vapi za promjenom. Evo, nekoliko jednostavnih savjeta - novi dodir boje i mirisa i stvorit će se dašak noviteta.
Objesite cvjetne lonce
Mogu visiti sa stropa, greda, rasvjetnih tijela ili namještaja... Najpogodniji za veličinu i strukturu rasta su: petunije, begonije, paprati, tratinčice, pelargonije, bršljan i lavande.
Umjetno cvijeće
Ali, oprez! Ne bilo kakvo. Ovo je rješenje za one koji su zaboravni ili im biljke doista ne uspijevaju. Zabranjena je plastika, ima toliko drugih dekorativnih materijala od kojih se radi umjetno cvijeće, primjerice, različite vrsta tkanina. Ne koristite ga kao da je pravo, bolje je i dekorativnije ako ga pričvrstimo na zid ili od njega napravimo okvir na koje možemo okačiti neke sitnice.
Cvijeće na zidu
Imate li sklonosti likovnom izražavanju, nacrtajte cvijet ugljenom za crtanje.
Neke druge lončanice/vaze
Pokušajte sa staklenkama koje se obično koriste za čuvanje ukiseljenog povrća ili slatkog voća. Veličina staklenke neka bude primjerena količini i dužini cvijeća. Staklenku možete oslikati sa sprejem za crtanje po staklu.
Rascvjetale grane
Grana rascvjetale breskve, trešnje ili jabuke unosi sofisticiranost i eleganciju u kuću. Koristite duge grane i stavite ih u transparetnu vazu.
>>Cvijeće voli čistu vodu i želi biti daleko od radijatora
Sviđa mi se ideja da se u visećim loncima posadi cvijeće kao što su petunije. One će oživjeti svaki prostor. Svakako da sam i za to da se rascvale grane voćaka ili ukrasnog grmlja stave u prozirne posude. Podići će svaki stambeni prostor. Lijepe ideje. Što se tiče umjetnog cvijeća, izbjegavam ga u stanu, ali ga postavim na grobu.