Iako se činilo da je bogata prošlost Kavkaza mnogima dobro poznata, kavana na početku Masarykove ulice nedavno je otkrila i neke svoje tajne. Tijekom uređenja prostora pod skrivenim gradskim svodovima otkriveno je pravo blago – dosad neviđeni, arhitektonski zanimljiv prostor u kojem je, prema zamisli vlasnika, za goste otvoren Piano bar.
Uistinu je neobično što je tako impresivan prostor dugo bio nepoznat javnosti, jer je priča kavane Kavkaz od 1906. duboko utkana u priču Zagreba. Kroz burna desetljeća u Kavkazu su se okupljali književnici, glumci, novinari, kritičari i zaljubljenici u kazalište, a među redovitim posjetiteljima Kazališne kavane bili su i Antun Gustav Matoš, Tin Ujević, A.B. Šimić i mnogi drugi.
Posljednji korak u povijesti kavane dogodio se prije tri mjeseca kada je, nakon dvije godine radova, javnosti predstavljeno novo ruho i vraćen nekadašnji sjaj. Arhitektica Mirta Mujačić Đaković dala je svoj osvrt i na dio prostora Kazališne kavane Kavkaz u kojem je otvoren Piano bar:
Uređenjem prostora željeli smo istaknuti postojeću arhitektonsku sliku prostora kojim dominiraju istaknuti svodovi od opeke dajući mu toplinu i osjećaj prošlosti, kao da iz tih ciglica iščitavamo rukopis nekih prošlih vremena. Željeli smo ostvariti kružnu komunikaciju koja je nekad postojala u gornjem ulaznom prostoru i učiniti ovaj dio prostora mjestom raznovrsne namjene, bilo kao prostor izložbe, restoran, prostor za multimedijska događanja, kazališne komade, scenske nastupe i slično.
Kavkaz je oduvijek bio mjesto na koje se rado dolazilo, a Piano bar zasigurno će unijeti dio čarolije i novim sadržajima doprinijeti raznovrsnosti ponude u jednom od najzanimljivijih mjesta okupljanja u metropoli.