Gradite li ili adaptirate, posebnu pozornost u interijeru valja posvetiti podovima. Bez obzira na to je li izbor pao na parkete, keramičke pločice, epoksidalnu smolu, seljački pod, kamen, laminat ili cementnu glazuru, za pod je važna kvalitetna podna konstrukcija. Ona treba biti čvrsta, ravna, suha i, naravno, prije polaganja bilo koje podne obloge, mora biti čista. To je posebno važno kako bi vezni materijali koje koristimo pri postavljanju potpuno ispunili svoj zadatak.
No, uz sve to potsjećamo i na još neke važne stvari. Primjerice, postaviti prag ili ne? Pragovi više nisu u modi pa ih danas projektanti predviđaju uglavnom pri ulaznim vratimakako bi se spriječio unos prašine i smeća. Toplinskim odvajanjem profila praga bilježi se izrazito poboljšanje izotermičkog prijelazapraga za ulazna vrata. pomicanjem izoterme smanjen je rizik od stvaranja vodenih naslaga (topljenje snijega), odnosno štete nastale od vlage.
Epoksidalna smola odlikuje se izuzetnom čvrstoćom, izgleda vrlo dekorativno i može imati uzorak koji poželite. Može se koristiti u interijerima i interijerima, no valja znati da za vanjske prostore valja odabrati onu koja je otporna na vanjske utjecaje. Postavlja se u slojevima, obično u 4-5 slojeva. Vrijeme sušenja je 24 sata.
Bilo da je riječ o prirodnom ili umjetnom kamenu, taj materijal može izgledati vrlo dekorativno, međutim, oprez! Previše kamena u interijeru može dati dojam hladnoće. Kamen se može odlično kombinirati s drvenim podnim oblogama.
Seljački podovi gotovo nikad ne izlaze iz mode i mogu se uklopiti u različite vrste stilskog uređenja, od modernog do rustikalnog stila. krasi ih otpornost i veliki izbor završnih obrada.
Cigla je jedan od najstarijih građevinskih materijala, dobro se kombinira s drvenim oblogama, a odlično izgleda ako se ciglenim podom želi naglasiti dio interijera. Može se postaviti u kuhinji, u podrumu, na terasi. Ciglu treba posebno tretirati uljnim premazima.