Renoviranje starog stana nekada može biti veći izazov nego uređivanje potpuno novog, praznog. Adaptacije ovih 80-ak metara četvornih iz Taipeija prihvatili arhitekti iz Archlin Studija. Prvi zadatak bio je pregradne zidove u dnevnom prostoru koji su sprječavali da obilje dnevnog svjetla prodre u interijer.
- Od početka smo znali da je najveći adut ovog stana divna priroda koja ga okružuje i zato smo htjeli osmisliti prostor koji će se povezati s eksterijerom - pojašnjavaju dizajneri.
Tako su uklonili dio zidova, proširili prozorska okna, a gdje je god je bilo moguće ugrađene su prozračne police ili elementi od stakla i pleksiglasa. Time je postignut efekt da nijedna od prostorija nije zasebna cjelina već se svaka nadovezuje na drugu. U interijeru su na nekoliko mjesta postavljena klizna drvena vrata, kako bi se dobilo na prostoru, ali i zadržalo tradiciju jer su vrata bila drvena i prije adaptacije.
I većina interijera namještena je drvenim komadima namještaja, mahom onim tamnijim vrstama, ali i onim egzotičnim karakterističnima za podneblje, poput bambusa. Od boja dominiraju crna, odnosno smeđa te prljavo bijeli i sivi tonovi. Interijer je razigran s dobrim umjetničkim komadima, cvijećem te teksturama u tepihu, jastucima...
Jedino je kuhinja izrazito modernog dizajna, izrađena od bijelog medijapana, a kontrapunkt čine keramičke pločice na podu s neobičnim orijentalnim i geometrijskim oblicima.
>>Kuća za mladu obitelj s prekrasnom dječjom sobom