Fotografije, kolekcije i eklektičan namještaj koje ste prikupili tijekom godina, a koji skuplja prašinu jer ne odgovara trendu minimalizma, ono je što čini maksimalizam. No za interijer uređen na taj način nije dovoljno iskoristiti samo jedan od navedenih komada, nego ih istaknuti sve skupa, navodi thespruce.com.
Ključne karakteristike maksimalizma tako su dekoriranje u slojevima, upotreba cvjetnih, apstraktnih i životinjskih uzoraka te njihovo ponavljanje, bogate i odvažne boje, unikatni komadi namještaja, miješanje tekstura i boja te miješanje stilova.
Opća je zabluda da maksimalizam zahtijeva prikupljanje namještaja i pretrpavanje prostora. Maksimalizam je odvažan stil koji zahtijeva miješanje uzoraka, pažljivo izlaganje kolekcija te upotrebu snažno zasićenih boja.
Maksimalizam u domu postić ćete ciglenim zidovima, a dodatak maksimalizmu pružit će i odabir sjedećeg namještaja različitih stilova te dodatak tepiha izrazite teksture.
Ukoliko radije birate bijele zidove, maksimalizam vam nije izvan dohvata. Jednostavno ga postignite dodavanjem ključnih komada namještaja koji vrve uzorcima i bojama.
Uostalom, odabrati možete i namještaj u neutralnim nijansama, a da vaš dom i dalje bude u stilu maksimalizma. Naime, uz takav namještaj dodajte tekstil odvažnih boja i uzoraka, a neka dijelovi vašeg namještaja budu u bojama metala koje će privlačiti pažnju.
Najlakši način kako postići maksimalizam, fokus je na zidove. Naime, trenutni namještaj obogatite teksturalno, no neka vaš zid bude glavna dekoracija.
U ovom stilu možete uživati i ako svoj peti zid, strop, istaknete odvažnom bojom. Glavna okosnica maksimalizma, bunt je, a što je buntovnije od isticanja crnog zida?