Otvaranje malih, šarmantnih restorančića, odnosno bistroa sa zanimljivom kartom jela i ništa manje atraktivnim uređenjem postala je dobrodošla praksa u posljednjih nekoliko godina u Zagrebu. Odgovor je to na sve veći broj stranih turista, ali i sve zahtjevniju domaću publiku kojoj je također potrebno ponuditi nešto novo i atraktivno.
U to, osim menija i atmosfere, svakako spada i izgled interijera. Sve to Hemingway ima. Riječ je o staro-novom mjestu koje je nakon jednog desetljeća egzistiranja kao bar proširilo svoju ponudu i postalo bistro. Na ovu promjenu vlasnika su najviše potaknula jedinstvena pozicija, ali i želja da gostima pruži novu dimenziju doživljaja.
– Razlog ove transformacije je vrlo jednostavan – terasa kojom raspolaže objekt je jedna od najljepših lokacija u gradu bilo za ručak ili večeru. Jer, otvoren pogled prije svega na zgradu Hrvatskog narodnog kazališta je neprocjenjiv – govori vlasnik. No, to nije jedina neprocjenjivost, kada je pogled u pitanju, jer gostima je na uživanje niz historicističkih zdanja – zgrada Pravnog fakulteta, Muzej za umjetnost i obrt i Akademija dramskih umjetnosti te jedna posve nova i aktualna – Muzička akademija.
Naravno da takvo okruženje nije dovoljno da bi mjesto bilo posjećeno pa su se vlasnici potrudili oko uređenja te osmišljavanja karte. Ritual ispijanja kave u Hemingwayu obogaćen je simbiozom talijanske, francuske i španjolske kuhinje te zagrebačkih autohtonih recepata.
Uz internacionalnu kuhinju i klasike poput "ajngemahteca" te činjenice da se meni svako malo osvježava u skladu sa sezonskom izmjenom namirnica, bistro će vas iznenaditi i intimnim i nenametljivim interijerom, za koji su vlasnici angažirali stručnjaka. Cilj im je bio stvoriti ambijent u koji će rado zalaziti gosti raznih profila, a svi željni ugodne atmosfere i dobre hrane.
– Sam proces renoviranja starog prostora prvenstveno je inspiriran takozvanim klasičnim francuskim bistroima s početka 20. stoljeća, u kojima dominiraju šarmantni retro vizuali Moulin Rougea, pariških cancan plesačica, Tolouse Lautrec i francuske ikone poput Brigitte Bardot – objašnjava vlasnik. Prigušena rasvjeta dodatni je adut za postizanje intimne "domaće" atmosfere, a dizajn menija originalna je priča koja čini ovo mjesto još posebnijim.
Naime, meni kreiran poput dnevnih novina, nazvan je po posljednjoj knjizi Ernesta Hemingwaya "A Moveable Feast Journal". U njemu poznati književnik prenosi svoje anegdote lutanja po pariškim restoranima. To je i ustvari, priznaje vlasnik, i bila glavna okosnica i inspiracija za preuređeni Hemingway Bar & Bistrot.
>>Poznata Bistroteka dobila i sjajno uređen bar