Tek unatrag nekoliko godina siva je zaživjela u interijerima. Do tada se uglavnom izbjegavala u širokom luku jer je smatrana odivše hladnom, nezanimljivom, nepoticajnom i - dosadnom. No, stvari se mijenjaju i trendovi čine čuda.
Upravo tome je svjedok, uz bijelu i crnu (također su smatrane dosadnima) siva boja koja je izašla iz ureda i poslovnih zgrada i preselila se u domove - od kuhinja i kupaonica pa sve do dnevnih i spavaćih soba. Dizajneri, veliki ljubitelji sive su nam pokazali sve vrline ove boje. Prije svega, njezinu profinjenost te činjenicu da se može kombinirati sa svakom bojom i svakim stilom te da savršeno skriva mrlje kao i neravnine na podovima i zidovima.
Zamislite bilo koju boju sa sivom (crvena, ljubičasta, bijela, crna, zelena, tirkizna...) i nijedna od tih kombinacija neće vam se činiti nemogućom. Čak štoviše, toliko će vas osvojiti svaka ponaosob da biste se dugo mučili dok ne biste odabrali samo jednu. No, da biste mogli na pravi način oplemeniti svoj stan sivom i unijeti dozu finoće u njega, morate biti promišljenju u njezinu korištenju. U suprotnom ćete dobiti kontra efekt i prostor će doista izgledati bezlično i odisati sivilom.
Dizajneri ističu kako se siva naročito dobro sljubljuje s toplim bojama - žutom i narančastom. Ali, što god odabrali, nećete pogriješiti. Također, savjetuju, ako želite više svjetolosti u prostoru, a želite razbiti monotoniju sive, da joj dodate bijelu.
Pri odabiru nijansi imajte na umu da su tamnije nijanse dominantnije i da nisu za male prostore te da ih koristite umjereno, dok su zato svjetlije nijanse idealne kao pozadina. Siva također daje detaljima da dođu do izražaja i zato je, zbog svoje neutralnosti, savršena pozadina. Stoga su svijetlije nijanse sive (primjerice, tapete ili boje) idealne za dnevnu sobu ili hodnik.
>>Izbjegnite ovih 5 pogrešaka pri odabiru boja za interijere