Iako dječje sobe tradicionalno dobivaju manje kvadrata u stanovima (optimalno bi za jedno dijete bilo 10 m2), one mogu i moraju biti njihova ugodna oaza, baš kao što su to odraslima njihove spavaće sobe. Ako je dijete od ove jeseni školarac, pozornost na uređenje njihova malog kutka mora biti još i veća.
Pri odabiru namještaja, a njega za početak ne mora biti više od kreveta, ormara i stola s ladicama, treba uzeti u obzir želje djeteta i tako mu ugoditi. Dječje sobe uglavnom se kupuju po elementima, a na akcijama se daju naći po cijeni do 3000 kuna. Nije loše razmišljati unaprijed pa kupiti namještaj koji “raste” s djetetom ili onaj u nekoj neutralnoj boji kako ga ne biste morali mijenjati kada se dijete u pubertetu uozbilji i odbaci dječje motive.
Što se tiče razmještaja, radni stol postavite uz prozor tako da ima prirodan izvor svjetlosti, a krevet, ako je moguće, na suprotnu stranu. Police su dodatni elementi koji mogu biti korisni za držanje knjiga, pa i igračaka za koje još nije stiglo vrijeme da se izbace.
Stil uređenja dječje sobe nije teško izvesti i lako ga se da zaokružiti u jednu cjelinu kombinirajući boju namještaja, zidova i tepiha s, primjerice, posteljinom, lampom ili zavjesama ili nekim drugim tkaninama.
Podovi, po mogućnosti, neka budu drveni i pazite da nisu premazani nekim štetnim, hlapljivim lakom.
Nikako se ne smije podcijeniti važnost udobnosti sobe u užem smislu. Udoban i čvrst madrac dugoročna je investicija, kvalitetan radni stolac od nasušne je važnosti za zdravlje, ali i učinkovitost i koncentraciju, jednako kao i dobra rasvjeta koje nikad neće biti previše. Na tim trima stvarima ne štedite i zanemarite dječje prohtjeve.
>>S ovih nekoliko trikova osvježite kuhinju koja vam je dosadila